SZC logo

Berettyóújfalui Szakképzési Centrum

OM kód: 203030/014 | 4080 Hajdúnánás, Baross utca 11.

Intézmény logo

Csiha Győző Technikum és Szakképző Iskola

HírekKözérdekű adatokCLASSROOMKRÉTA
Széchenyi 2020

Hírek

2023. okt. 20.


admin

  Nyílt nap

  Szakképző intézményünk 2023. október 18-ára hívta el a helyi és közvetlen környezetében található végzős általános iskolásokat beiskolázási nyílt napjára. A nagy számmal megjelent, körülbelül 200 fős vendégseregben több szülő is megjelent, akik saját szemükkel kívántak betekintést nyerni az iskola életébe, az oktatás körülményeibe. Jó volt látni a hetedikeseket is a tömegben, akik már előre tájékozódnak képzéseinkről.

  Nyílt nap

  Szakképző intézményünk 2023. október 18-ára hívta el a helyi és közvetlen környezetében található végzős általános iskolásokat beiskolázási nyílt napjára. A nagy számmal megjelent, körülbelül 200 fős vendégseregben több szülő is megjelent, akik saját szemükkel kívántak betekintést nyerni az iskola életébe, az oktatás körülményeibe. Jó volt látni a hetedikeseket is a tömegben, akik már előre tájékozódnak képzéseinkről.

  A program igazgatónő tájékoztatójával indult, aki bemutatta a képzési típusok és ösztöndíjak rendszerét, ismertette a 2024-2025-ös tanévre tervezett képzéseket, valamint azt, hogy ezekre mi a jelentkezés és bejutás feltétele. Hangsúlyozta, hogy minden fiatal felnőttnek érdemes egy szakmával rendelkeznie, amely megélhetését bármikor tudja biztosítani. Kiemelte, hogy a továbbtanulási döntésnek családi körben kell megszületnie. Őt Kovácsné Helmeczi Gizella kollégiumvezető követte, aki részletes tájékoztatót adott a kollégum életéről, az ott folyó munkáról. Ezt követően a tervezett képzések ágazatonkénti bemutatását hallgathatta meg a közönség. Így részletes információt kaptak az alapozó oktatásról, ágazati vizsgákról, a szakképzés duális képzőhelyeken való megvalósulásáról is.

  Tíz órától egy új hagyomány indult útjának a Sétáló Kártyákkal, amivel módjukban állt körbejárni az iskola épületeit, megismerkedni a mindennapok világával. Minden ágazati területen és közismereti órán oldhattak meg izgalmas feladatokat kis baráti csoportok, akiknek teljesítményét az oktatók igazolták. Ezt a kártyát a nap végén leadták és közülük egy csapat külön jutalomban részesül, ami eljuttatunk iskolájába.

  Természetesen volt lehetőség részt venni nyilvános tanórákon, meglátogatni tanműhelyeinket.

  Bízunk benne, hogy mindenki megtalálta a választ kérdéseire. A nap végén megkérdezett gyerekek közül már többen látták, milyen szakmát szeretnének kitanulni. Bízunk benne, hogy céljaik elérése érdekében mostantól még komolyabban veszik a tanulást.

   

   

   

  GALÉRIA

  Galéria

  DSC_0274 (Copy).jpg
  DSC_0277 (Copy).jpg
  DSC_0285 (Copy).jpg

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Fogyasztóvédelmi témahét kvíz

  Fogyasztóvédelmi témahét kvíz

  Kattints a lenti linkre a kitöltéshez!

  2024. febr. 18.


  Admin

  Zöld Követ Program Különdíj

  Zöld Követ Program Különdíj

  Iskolánk a tanév elején csatlakozott a Zöld Követ Programhoz.

  2024. febr. 16.


  Karácsonyi emlékek

  Karácsonyi emlékek

  Mint minden évben idén novemberben is kezdetét vette a karácsonyi készülődés iskolánkban. Ez nemcsak a dekorációkon mutatkozott meg, hanem az események sokszínűségén is. Megépítésre került a környezetbarát „fenyőfánk” az iskola első emeleti folyosóján.

  2024. jan. 29.


  admin


  Partnereink

  SZC logo

  Berettyóújfalui Szakképzési Centrum


  Csiha Győző Technikum és Szakképző Iskola

  4080 Hajdúnánás, Baross utca 11.

  Telefon: +3652570532

  E-mail: titkarsag@csiha.berettyoujfaluiszc.hu

  OM azonosító: 203030/014


  2024Csiha Győző Technikum és Szakképző Iskola