Home » Uncategorized » Kettős siker az Olvass többet! versenyben

Kettős siker az Olvass többet! versenyben

A debreceni Ady Endre Gimnázium által 15. éve megszervezett Olvass többet! – Határtalanul, magyarul elnevezésű verseny tavaszi fordulójában – az őszi fordulóhoz képest megnövekedett létszámmal – 10 lelkes, olvasni szerető tanulóval vettünk részt. A verseny lebonyolításának menete többüknek már ismerős volt: a korosztályuk számára megadott 2 regényt kellett elolvasni. Az első fordulóban a regényekből mindössze 1-1 oldalnyi részletet kellett tanulmányozni, majd az online feladatlap kérdéseire megadni a választ. Ezzel elég jól boldogultak a lányok, és többségében 85% feletti eredmények születtek. A második fordulóban való sikeres szerepléshez már a teljes regények ismeretére volt szükség. Az Ambrus Zoltán Tóparti gyilkosság című regényét feldolgozó feladatlapot 9-en töltötték ki, míg a jóval hosszabb, Dan Brown Inferno-ját alapul vevő feladatlap megoldására már csak 2 diákunk vállalkozott. Az összesítésben előkelő helyezésre csak az számíthatott, aki mind a 4 feladatlapot megoldotta. Nagy meglepetés és öröm ért bennünket, amikor a versenyszervező iskola honlapján megnéztük az összesített eredményeket, hiszen 2 tanulónknak is sikerült bekerülni az első 10 helyezett közé: Anga Boglárka 10.A osztályos tanuló negyedik , míg Dudás Mercédesz 9.F osztályos diákunk ötödik helyezett lett. Minden résztvevő jutalma egy kis édesség és szaktárgyi dicséret volt, a két legjobb pedig a versenyszervezőtől elismerő oklevélben, intézményünk jóvoltából pedig könyvutalványban részesült. Dudás Mercédesz és Reszegi Klaudia 9.F osztályos tanulók a verseny Képzeld el Más/képp! illusztrációs pályázatán is részt vettek 1-1 rajzukkal. Gratulálunk versenyzőinknek a szép eredményhez, és reméljük, hogy a továbbiakban, diákjaink közül egyre többen fognak „elveszni” a Gutenberg-galaxisban azért, hogy végül Önmagukra találjanak!

Iskolabemutató könyv
Beiskolázási tájékoztató
A szakképzés fut tovább! Tájékozódj a lehetőségekről!
Szerezz több információt képzéseinkről, iskolánkról az alábbi közösségi oldalakon!
 • BSZC Csiha facebook
 • Berettyóújfalui SzC facebook

 • Szakmaismertető videók
  palyaorientacio.munka.hu/szulok/film

  Nyílt nap

  Tanévnyitó ünnepség a Csihában

  Új szakképzési formák

  Ezek is mi vagyunk

  Pénz7